Przywary czy Zaleta?

Testosteron to bardzo ważny męski hormon płciowy. Udowodniono, że u mężczyzn po 30 roku życia zaczyna powoli obniżać się poziom testosteronu, a spadek ten może się gać nawet 10%. Jest to powolny proces, ale mając 40 lat można go już dotkliwie odczuć. Stan ten określany jest jako andropauza, czyli męski odpowiednik menopauzy. Niskie libido to coś, czego boi się każdy mężczyzna. Zaburzenia erekcji i brak reakcji seksualnych budzi strach nawet u najodważniejszych. Ma to duży wpływ na ich psychikę i zaufanie. Choć w większości przypadków zaburzenia erekcji to problem natury psychologicznej, istnieje kilka sposobów na poprawę tego stanu. Kiedy myślisz, że jest źle, twój stan jeszcze się pogarsza. Lepiej po prostu zrelaksuj się i nie myśl o tym. Pomozmy mezczyznie w osiagnieciu tego, co dla niego wazne! Przyczyn spadku libido u mężczyzny może być wiele. Czasem może to być  błahostka, z którą można sobie szybko poradzić, ale zdarza się też, że przyczyny mogą być poważniejsze, a nawet mogą występować w grupie. Ważne, aby zdiagnozować przyczynę. Tylko wtedy można coś z tym zrobić.

Oto kilka możliwych przyczyn niskiego libido u mężczyzn:

1.  Niski poziom testosteronu

Testosteron jest ważnym hormonem męskim. U mężczyzn w większości produkowany w jądrach. Testosteron jest odpowiedzialny za budowę mięśni i masy kostnej oraz stymuluje produkcję plemników. Poziom testosteronu również wpływają na popęd płciowy.

Niski poziom testosteronu występuje, gdy jego stężenie spada poniżej 300 do 350 nanogramów na decylitr (ng/dl). Gdy poziom testosteronu zmniejsza się, ochota na seks maleje.

Zmniejszenie poziomu testosteronu jest normalnym następstwem procesu starzenia. Jednak drastyczny spadek testosteronu może powodować spadek libido. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli uważasz, że ten problem może ciebie dotyczyć. Są różne metody podniesienia poziomu testosteronu.

2.  Leki

Stosowanie niektórych leków może obniżyć poziom testosteronu, a to jak już wiemy, może prowadzić spadku do libido. Na przykład, leki na ciśnienie krwi, takie jak inhibitory ACE i beta-blokery mogą uniemożliwić erekcję i wytrysk.

W takim przypadku warto skonsultować się z lekarzem. Może istnieje możliwość zmiany leków. 

3.  Zespół niespokojnych nóg

Zespół niespokojnych nóg (RLS) to niekontrolowany przymus poruszania nogami. Badania wykazały, że mężczyźni z RLS są narażeni na większe ryzyko rozwoju zaburzeń erekcji.

Badania potwierdzają, że mężczyźni, u których RLS daje o sobie znać co najmniej pięć razy w miesiącu, są o 50 procent bardziej narażeni na zaburzenia erekcji.

4. Depresja

Depresja zmienia wszystkie sfery życia człowieka. Ludzie z depresją często posiadają obniżony, lub całkowity brak zainteresowania działalnością, która kiedyś dawała im przyjemność, w tym również życiem seksualnym.

Obniżone libido jest często skutkiem ubocznym działania leków przeciwdepresyjnych. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli przyjmujesz leki przeciwdepresyjne i masz niskie libido. Istnieje szansa zmniejszenia  skutków ubocznych, choćby przez zmianę dawkowania lub nawet samych leków. 

5.  Choroby przewlekłe

Jeśli nie czujesz się dobrze ze względu na stan zdrowia, jeśli cierpisz na przykład na przewlekły ból, to naturalnym staje się, że seks schodzi na koniec listy priorytetów. Niektóre choroby, takie jak rak, mogą zaburzyć produkcję spermy, ponieważ organizm skupia się na zupełnie innych, ważniejszych dla przetrwania, działaniach. 

6. Problemy ze snem

Mężczyźni cierpiący na bezdech senny mają zdecydowanie niższy poziom testosteronu. To z kolei prowadzi do zmniejszonej aktywności seksualnej i osłabienia popędu płciowego. Niski poziom testosteronu wpływa również na wydajność snu, zwłaszcza u starszych mężczyzn.

7. Starzenie się

Poziom testosteronu, który wpływa bezpośrednio na libido, jest najwyższy w wieku 20-30 lat.Później już tylko spada. Różnicę jednak zauważamy zwykle po 60-tce.

Z wiekiem na orgazm trzeba poczekać dłużej, ejakulat staje się uboższy, a utrzymanie pobudzenia jest coraz trudniejsze. Dzisiaj jednak medycyna potrafi z tym problemem sobie poradzić. Są specyfiki, które ułatwiają utrzymanie wzwodu przez odpowiednio długi czas, aż do osiągnięcia satysfakcji. 

8.  Stres

Jeśli jesteś pod wpływem stresu związanego z życiem zawodowym, czy z jakichkolwiek innych powodów, naturalnym efektem staje się obniżenie popędu seksualnego. Powodem nie są jedynie problemy, które cię męczą, lecz ich oddziaływanie na pozostałe funkcje organizmu. Stres może zakłócić poziom hormonów. Tętnice mogą zmniejszyć przepływ krwi, co jest z kolei, bardzo częstą przyczyną zaburzenia wzwodu. Stres bezpośrednio wpływa na nasze życie intymne, ale z tym można sobie poradzić. Jeśli nie jesteś w stanie zrobić tego samodzielnie, zawsze możesz skorzystać z pomocy terapeuty.

Mozna temu zaradzic. Leczenie niskiego poziomu libido uzależnione jest głównie od diagnozy, od znalezienia głównej przyczyny, która doprowadziła do tego stanu. Może trzeba będzie zmienić leki? Jeśli niskie libido ma podłoże psychologiczne, może trzeba będzie odwiedzić terapeutę? Można też podjąć kroki w celu zwiększenia libido na własną rękę. Poniższe działania wykazują wysoką skuteczność w poprawie seksualnego funkcjonowania organizmu:
- zacznij w końcu żyć zgodnie z zasadami zdrowego stylu życia,
- wysypiaj się – sen jest warunkiem koniecznym dla utrzymania zdrowia i  sprawności seksualnej,
- unikaj stresu, lub naucz się z nim skutecznie walczyć,
- jedz zdrowo – według przyjętych zasad zdrowego odżywiania się.

Sprawmy aby w tym czasie mężczyzna czul sie doceniany i wiedział, ze dbamy o jego potrzeby i przywary. Nie oceniajmy ich, nie wmawiajmy sobie, ze Nas zdradzaja!  


Komentarze

Popularne posty