Mysl pozytywnie!

Aby móc działać naprawdę skutecznie i w pełni wykorzystać swój potencjał, musisz mieć nie tylko poczucie własnej wartości i proaktywne nastawienie do życia, ale także ćwiczyć pozytywne myślenie. Pozytywne myślenie to dwie umiejętności. Pierwsza z nich to wiara w sukces naszego działania, zaś druga - to zdolność  myślenia, a w ślad za nimi - fizycznych, zmieniających zdarzenia nieprzyjemne na takie, które nam w jakiś sposób służą. Są dobre... 
Zdolność do pozytywnego myślenia utrzymuje się u różnych osób na różnym poziomie, zależnie od tego, jak intensywnie o tym myślimy, jak intensywnie jestesmy w stanie wykreowac dobro w podświadomości, oraz od tego, na ile - w sposób świadomy - potrafią te myślenie modyfikować. Nasza podświadomość ma w sobie coś z co pozwala Nam zbierać i przechowywać dane. Zbierajac informacje ze świata zewnętrznego, od zdobytych doświadczeń i ich interpretacji, od informacji na temat nas samych i naszych zachowań uzyskanych na drodze doświadczenia i od innych ludzi. A przeciez im więcej pozytywnych informacji o sobie odnajdujemy, tym większe poczucie własnej siły i większa wiara w dobry rezultat działania. Im więcej dobrych informacji na temat świata, ludzi i calej rzeczywistości, tym częściej efekty działań są pozytywne. Wiara w sukces dodaje sił, uskrzydla, redukuje stres. Wszystko to zwykle sprzyja jakości naszej pracy. 

Te pozytywne aspekty, niezależnie od naszej woli poprawiaja Nam nastrój, który sprzyja działaniu. Negatywne mogą tworzyć lęki oraz obniżać zapał i entuzjazm, a w konsekwencji (tego nie chcemy) - poziom energetyczny. Dlatego z punktu widzenia skutecznego działania cenne jest dostarczanie sobie jak najwięcej pozytywnych informacji na własny temat oraz potwierdzenia szansy na sukces. Czasami w tym celu trzeba dołożyć staran, aby przetworzyc nowe komunikaty, a zatem nastaw sie na pozytywne myslenie. Możesz to zrobić! Nigdy nie unikaj oceny innych i poprawiaj to, co możesz poprawić oznacza to tym samym, aby słuchac raczej tych, którym udało się coś zrobić, niż tych, którzy nie dokonali niczego ze swoich postanowien. Bierz pod uwagę fakt, że ci, którym nie wyszło, po prostu częściej i głośniej o tym mówią, pomyśl jednak, ilu osobom udaje się osiągać to, co zamierzyły. Zauważ, że więcej ludzi pracuje, niż nie pracuje, a pracę dostają ci, którzy naprawdę wytrwale jej szukają. Nie narzekaj i nie słuchaj tych, którzy narzekają, najłatwiej jest bowiem obarczać odpowiedzialnością za swoje niepowodzenia innych i - generalnie - świat; nie zatruwaj siebie i innych negatywnym stosunkiem do rzeczywistości. Przede wszystkim posługuj się faktami i staraj się używać jak najmniej określeń wartościujących i oceniających o negatywnym zabarwieniu, gdy mówisz o zdarzeniu, które nie było pozytywne. I co istotne miej odwagę ryzykować i zgadzać się na zmiany. 
To co finezyjne dociera z czasem... takze na nasz nastrój, chęć do działania i poziom entuzjazmu wpływa również to, co dociera do nas codziennie z mediów, a także od ludzi, wszelkie ich komentarze na temat świata i rzeczywistości. Bez względu na to, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, wszelkie negatywne i smutne informacje tworzą w nas nastrój niesprzyjający działaniu. To, jaka atmosfera utrzymuje się w rodzinie, firmie, klasie, a nawet w państwie - w istotny sposób wpływa na wyniki działania, a także na... poziom zdrowia fizycznego członków tych grup. Dlatego ciesze sie, ze naleze do kilku spolecznosci - Ci ludzie daja mi poczucie wiary i nadzieje, dzieki ktorym moge ksztaltowac i realizowac swoje przyszle cele, moge przy tym pomoc im, zmotywowac ich a w zamian dostaje to co najcenniejsze -  usmiechy, zadowolenie i satysfakcja!

Warto zatem samodzielnie dbać o tworzenie pozytywnej atmosfery wokół siebie, tworzyć nastrój nadziei i wiary, a także bronić się - jak przed bakteriami i infekcją - przed malkontenctwem innych. Łatwo to robić, kiedy ma się dookoła raczej pozytywnie myślące osoby. Jeśli otaczają Cię ludzie niezadowoleni ze swojego życia, narzekający i mówiący o jego "ciężarze", będziesz musiał włożyć w swoje pozytywne nastawienie więcej pracy. Zatem jak najrzadziej oglądaj wszelkiego typu sensacyjne programy telewizyjne, nie oglądaj filmów pełnych przemocy i agresji, nie graj w brutalne gry komputerowe. Za to słuchaj wiadomości podawanych raczej w spokojnym tonie, używaj pozytywnie nakreslonych słów i zwrotow, zadbaj o ładny język. Bowiem niezależnie od tego, jak mocno wierzylibyśmy w to, że wszystko będzie dobrze, życie niesie nam od czasu do czasu - z różnych powodów - nieprzyjemne doświadczenia, których nie chcemy i tak owszem czasami są to wręcz doświadczenia naprawdę trudne, ciężkie, bolesne. Trzeba sobie uświadomić, że wartość życia mieści się również w doświadczaniu cierpienia i bólu, zaś w związku z tym - są one czymś, co trzeba przeżyć.

Komentarze

Popularne posty