Aktywujcie cialo! Dzialamy poranku.

Aktywacja — regeneracja, czyli co najlepiej zjeść na sniadanko, aby przyciagnac dobre wibracje, poruszyc komorki do dzialania, napelnic brzuszek i z pewnoscia rozpoczac nowy dzien. Jeśli po nocnej sjescie macie zazwyczaj niewiele czasu na przygotowanie posiłku i z tego powodu często pomijacie ten element regeneracji łudząc się, że szklanka wody załatwi sprawę albo należycie Nas nasyci, wezcie wszystko w swoje rece, sniadanka nie pomijamy!!!! Podobnie jak posiłek po aktywności fizycznej jest bardzo istotny i nie można go zaniedbać. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy codziennie intensywnie prowadza zycie i uprawiają sport. A jeśli nie macie pomysłu na to, jak zmienić ten nawyk sprobuje Wam pomoc!  Sprawdzone informacje sa przydatne odnośnie regeneracji, zas dobre przepisy beda mega latwe i szybkie w przygotowaniu - zajmie tylko kilka minut...

Składniki:
— 2 duże banany — ok. 250 g;
— średniej wielkości jabłko, czyli ok.120 g
— pół garści migdałów — czyli ok.10 g;
— płaska łyżka siemienia lnianego — czyli ok. 10 g;
— 100 ml mleka kokosowego — przepis tutaj: klik!; jeśli nie macie przygotowanego mleka kokosowego, możecie użyć innego, np. owsianego, sojowego lub ryżowego — dwa pierwsze mają stosunkowo niski indeks glikemiczny, natomiast to ostatnie — wysoki.
— 2 płaskie łyżki miodu, czyli ok. 40 g;
— 300 do 500 ml wody — ilość tak naprawdę jest dowolna i zależy wyłącznie od tego, jak gęsty chcecie mieć koktajl;
— mielony cynamon, kardamon i szczypta soli do smaku.

Przygotowanie:
Zmiksuj skladniki. W ten prosty sposób uzyskamy niecały litr gęstego, sycącego koktajlu. Ponieważ jest on dosyć kaloryczny, można rozcieńczyć go wodą. Wszystko zależy od Waszych preferencji i zapotrzebowania.

Wartość kaloryczna koktajlu to ok. 750 Kcal. Napój dostarczy niezbędnych do regeneracji węglowodanów i białka, a także witamin: A, C i z grupy B, głównie B1, B2, B6 oraz minerałów, takich jak: potas, żelazo, fosfor, magnez i wapń. Siemię lniane jest bogate w egzogenne kwasy tłuszczowe omega-3, które pozytywnie wpływają na stawy. Banany są natomiast źródłem m.in. tryptofanu, aminokwasu egzogennego, którego nasz organizm nie potrafi syntetyzować, musi więc być dostarczany z pożywieniem. Niski poziom tryptofanu może być przyczyną chociażby obniżenia nastroju, niedokrwistości.

Komentarze

Popularne posty