Co z tym wlosem?


Włosy są przydatkiem skóry, a skóra jest odzwierciedleniem ludzkiego wnętrza, czyli naszego metabolizmu. Stanowią unikalny „magazyn” pierwiastków, które trafiają do organizmu człowieka wraz z żywnością i ze środowiska. Ponadto włosy wchłaniają metale ciężkie i inne substancje toksyczne. Dzięki tej właściwości na podstawie analizy włosów specjaliści są w stanie ocenić, czy dany organizm jest narażony i został zatruty między innymi przez ołów, kadm, aluminium, arsen czy rtęć. Analiza pierwiastkowa włosa to idealne badanie, które pokaże Ci jaki efekt na Twój organizm miał Twój dotychczasowy styl życia, jakie masz niedobory i tendencje zdrowotne. Włosy są przydatkiem skóry, a skóra jest odzwierciedleniem ludzkiego wnętrza, czyli naszego metabolizmu. Stanowią unikalny „magazyn” pierwiastków, które trafiają do organizmu człowieka wraz z żywnością i ze środowiska. Ponadto włosy wchłaniają metale ciężkie i inne substancje toksyczne. Dzięki tej właściwości na podstawie analizy włosów specjaliści są w stanie ocenić, czy dany organizm jest narażony i został zatruty między innymi przez ołów, kadm, aluminium, arsen czy rtęć. Analiza pierwiastkowa włosa to idealne badanie, które pokaże Ci jaki efekt na Twój organizm miał Twój dotychczasowy styl życia, jakie masz niedobory i tendencje zdrowotne. 
Krew jest najważniejszą tkanką w organizmie dlatego działają w niej mechanizmy, które wyrównują poziom pierwiastków tak żeby zachować najlepszy skład chemiczny krwi. W związku z tym na podstawie badania krwi trudno wykazać, że istnieje niedobór biopierwiastków w organizmie. Ilość biopierwiastków we włosach jest znacznie wyższa niż we krwi (np. wapnia jest ok 200x więcej, magnezu ok 30x, cynku ok 100x, miedzi kilkanaście razy). Ponadto włosy są mało ważne dla naszego organizmu. Nie działają w nich procesy wyrównujące poziomy pierwiastków, w związku z czym mają stały skład chemiczny. Oznacza to, że w przeciwieństwie do krwi, chwilowe zmiany stanu zdrowia nie wpływają na wynik badania włosa. Analiza Pierwiastkowa Włosa jest najlepszym badaniem do oceny stanu odżywienia organizmu w mikro i makroelementy. Analiza ma określać stan równowagi pierwiastkowej organizmu. Jeśli mamy zbyt mało lub za wiele jakiegoś składnika mineralnego, wówczas chorujemy. O ile lekarze są nieco sceptyczni co do wiarygodności wyników analizy włosów, to naukowcy uparcie twierdzą, że to właśnie pierwiastki zawarte w naszym owłosieniu dostarczają bardziej dokładnych i stałych informacji niż te zawarte we krwi czy moczu. We krwi stężenie mikroelementów może się zmieniać w zależności od pory dnia, w której pobierana jest krew, a nawet od posiłku spożytego przed jej pobraniem. Dla kogo analiza pierwiastkowa włosa?

Zwolennicy analizy pierwiastkowej włosa uważają, że dzięki temu badaniu można zdiagnozować  m. in.:
zespół złego wchłaniania
zaburzenia hormonalne
zaburzenia neurologiczne
choroby dermatologiczne
zaburzenia gastrologiczne
choroby układu kostno-stawowego
choroby kardiologiczne
Lekarze radzą jednak nie traktować badania włosa jako wyroczni. Bo ustanowienie związków między kolejnymi pierwiastkami a dolegliwościami jest szalenie zawiłe. To istna burza informacji, z której rzadko kiedy uda się wyciągnąć logiczne wnioski.
Analiza pierwiastkowa włosa: co się oznacza w badaniu?
W trakcie analizy pierwiastkowej włosa oznaczane są 24 biopierwiastki:
wapń
sód
potas
fosfor
cynk
magnez
żelazo
miedź
molibden
kobalt
chrom
lit
stront
nikiel
mangan
selen
wanad
bor
bar
siarka
srebro
krzem
jod
cyna
oraz 5 pierwiastków toksycznych:
arsen
rtęć
glin
kadm
ołów
Włosy można pobrać samemu, można też zgłosić się osobiście do laboratorium. Wycięte kosmyki włosów muszą mieć ok. 4 centymetrów długości i ważyć około 0,3 g. Nie można odcinać kosmyka z końca pasma (z dołu), ponieważ badanie końcówek nie jest w żaden sposób wiarygodne - one pochłaniają najwięcej zanieczyszczeń. Podstawowym warunkiem jest to, żeby kosmyk nie był farbowany ani ondulowany - jeśli niedawno robiłaś jeden z tych zabiegów, musisz odczekać 6-8 tygodni. Dużym ułatwieniem dla pacjentów jest możliwość wykonania takiego badania korespondencyjnie. Zapraszam do NutriStrefa, z pewnoscia uzyskamy wiecej informacji na ten temat! 



Komentarze

Popularne posty