Wplyw ksiezyca na Nasze zycie.

Od wielu tysięcy lat ludzie wierzyli i wierzą w magiczne właściwości Księżyca i jego wpływ na nasze życie. Wszystkie legendy o czarownicach odbywają się podczas pełni, właśnie wtedy, pojawiają się wilkołaki i inne tajemne, czasem złe moce. Nie od dziś wiadomo, że pełnia wpływa również na zachowanie morza, które pod jej wpływem „wchodzi” na ląd, a przecież człowiek składa się z 45% z wody. Dawniej ludzie żyli według kalendarza związanego z Księżycem, od niego uzależniali połowy ryb, a kobiety wiedziały, jaki mają cykl. Księżyc wzbudza w nas zatem strach i fascynację a niektóre narody czciły go jako bóstwo. Dziś wiemy o nim znacznie więcej z naukowego punktu widzenia, ale nadal podziwiamy jego piękno i mimowolnie odczuwamy jak bardzo jest tajemniczy i w pewnym sensie magiczny. Na temat jego wpływu na nasze życie powstało wiele teorii, warto je poznać i sprawdzić ile w nich prawdy.
Przykladowo wszelkie zabiegi oczyszczające skórę najlepiej wykonywać podczas nowiu. Natomiast gdy księżyca przybywa nasz organizm robi większy użytek z dostarczanych włosom i skórze substancji, warto więc w tym czasie skupić się na zabiegach odżywczych i wzmacniających.
Podczas ubywania księżyca lepsze efekty daje stosowanie peelingów, robienie depilacji, oraz manicure. Podczas pełni powinniśmy zafundować sobie relaksująco-upiększającą kąpiel, dzięki której nasza skóra nabierze niebywałej gładkości. A zdrowie? Nów sprzyja rozpoczęciu kuracji odchudzającej lub diety oczyszczającej. Gdy księżyc przybiera, dobre rezultaty przynoszą zabiegi wzmacniające organizm. Nawet witaminy są łatwiej przyswajalne i wykorzystywane. W tej fazie należy natomiast uważać na jedzenie, ponieważ sprzyja tyciu. Pełnia jest najgorszym momentem na wykonywanie operacji, ponieważ rany krwawią wtedy mocniej. Pod skalpel najlepiej oddać się podczas ubywania księżyca. Księżyc wpływa również na nasz organizm nie tylko podczas snu. Istnieją brytyjskie badanie, które potwierdzają, że pełnia ma wpływ na gospodarkę wodną organizmu, (wtedy częściej zgłaszają się pacjenci, którzy cierpią na kolkę nerkową) natomiast holenderscy lekarze przeprowadzili badania, których wyniki potwierdziły, że podczas pełni więcej osób zostaje zgłoszonych do szpitali psychiatrycznych.Seks natomiast... coz! Najmniej sprzyjającą fazą dla miłosnych uniesień jest nów. Wraz z przybieraniem księżycowej tarczy ochota na igraszki zwiększa się, a jaj kulminacja następuje podczas pełni, kiedy to wstępuje w nas dzikość i odrzucamy zahamowania. Gdy księżyca ubywa nabieramy ochoty na czułości i delikatne pieszczoty. Inne wazne sprawy:
- rośliny należy przycinać podczas nowiu, ponieważ odrosną piękniejsze i silniejsze
- pełnia sprzyja popełnianiu przestępstw
- podczas pełni powinno zbierać się zioła, ponieważ nabierają wtedy większej mocy
- ubywanie księżyca sprzyja porządkom, plamy łatwiej się spierają,a raz zrobiony porządek dłużej się utrzymuje. 



Niektórzy, nawet nie wiedząc kiedy następuje pełnia, doskonale ją wyczują. Są wtedy bardziej agresywni, pobudzeni, niecierpliwi. Część osób przestrzega, by nie zaczynać wówczas żadnych większych projektów, ponieważ ogólne rozdrażnienie może spowodować ich fiasko. Dodatkowo lekarze zauważyli, że pacjenci gorzej się czują właśnie podczas pełni i właśnie wtedy nasilają się ich dolegliwości. Szczególnie kobiety są wrażliwe na pełnię księżyca. Kiedyś Księżyc nazywano „miesiącem”, co ma oczywistą zależność między cyklem menstruacyjnym kobiety.
Dlaczego gorzej śpimy podczas pełni? Rozwiązanie zagadki jest wbrew pozorom bardzo proste. Podczas zasypiania nasz organizm wytwarza hormon zwany melatoniną. Gdy jest ciemno, organizm produkuje optymalną ilość melatoniny, która umożliwia spokojny sen, natomiast, jeśli jest jasno, ilość produkowanego hormonu jest zbyt mała, żeby umożliwić nam wyspanie się. Faza REM, jest skrócona o około 20 min, natomiast nasz organizm „zachowuje się” inaczej o niemal 30%, co ma wpływ na jego całe funkcjonowanie. Takie badanie zostało zamieszczone w magazynie Current Biology. 33 ochotników zamknięto w ciemnym pomieszczeniu podczas pełni. Pomimo znacznego zaciemnienia pokoju mieli problemy z zaśnięciem. „Nawet jeśli znajdujemy się w ciemnym pomieszczeniu i nie zdajemy sobie sprawy z faz księżyca, podczas pełni śpimy gorzej” prof. Christian Cajochen – prowadzący badania.

Komentarze

Popularne posty